آیت الله منتظری در 87 سالگی درگذشت.

  این عکس را از وبلاگ تورجان بر داشته ام.

  خبر در گذشت آیت الله منتظری بسیاری از دوستداران و علاقمندان ایشان را در اندوه فرو برد. آیت الله منتظری از جمله کسانی بود که در ماه های اخیر از جنبش سبز حمایت کرد و به رغم تمام فشارها و محدودیت هایی که از سوی دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی برای ایشان وجود داشت، همچنان بر شعارهای انسانی و اصولی خود اصرار ورزید. آیت الله منتظری به لحاظ علمی افقه فقهای عصر حاضر بود و بر هیچ کس از دوست و دشمن مقام علمی ایشان پوشیده نیست. 

آیت الله منتظری در 1301 در نجف آباد اصفهان متولد شد. در 1320 برای ادامه تحصیل عازم اصفهان شد. مبارزات ایشان در طول دوران پهلوی، زندان های طولانی مدت را در پی داشت و سبب شد تا نهایتاً - در سال های 52 و 53 - ایشان را به طبس و خلخال تبعید کنند. پس از انقلاب نیز ایشان به عنوان قائم مقام رهبری از سوی مجلس خبرگان معرفی شد. اما در سال 68  اعتراض ایشان به اعدام دو تا سه هزار نفر از زندانیان سیاسی سبب شد تا ایشان را از قدرت کنار بگذارند. اعتراض آیت الله منتظری هرچند در آن روزها با سانسور شدید انتشار اطلاعات، جندان نمودی نداشت اما با گذشت زمان، دیدگاه حقوق بشری آیت الله منتظری و قربانی کردن مقام و منصب سیاسی به پای فضیلت حفظ جان انسان ها بسیار مورد توجه فعالان حقوق بشر و نیز فرهیختگان داخل کشور واقع شد. 

 به نوشته سایت آیت الله منتظری، تشییع پیکر ایشان روز دوشنبه 88/9/30 ساعت 9 صبح از مقابل بیت ایشان در قم خواهد بود. 

 

/ 6 نظر / 14 بازدید
محسن

سلام یک سر به وبلاگم میزنی تازه ساختم خیلی غریبه [گریه] بعد نظرتونو درباره قالبم هم بگین و مهمترین موضوع یک موضوعی امشب شنیدم تو هیئت تو وبلگم گذاشتم مطلبه اخرم حتما بخونین نظرتونو میخوام بدونم خیلی برام مهمه راستی بیا مثل زنجیر باشیم بهم سر بزنیم همش مثل یک رفیق در ضمن اگه حاظری تبادل لينک کنيم خبرم کن خدا به همرات

محمدرضا

سلام درگذشت مرجع عالیقدر را به شما تسلیت عرض می کنم

باران

روحش شاد.. یادش سبز و جاوید.. عاشورا چه کردید...

بیانیه جامعه مدرسین درمورد شخصی به نام سید مهدی علوی فرزند حسن عسگری مشهوربه امام زمان : ایشان به دلیل غیبت غیر موجه صلاحیت لازم برای تصدی ولایت وامامت امورمسلمین راندارند واین مهم به آقایان حضرا ت آیات عظام جنتی خزعلی وعلامه الدهرین مصباح یزدی تفویض میگردد

اسماعیل

خدابیامرزدش!از سر گناهان بزرگش هم بهکذا! این مرحوم همان رانده شده بود از پیشگاه امام!! چقدر بد احمقانی مثل شما دستشان رو میشود!

آبراهام

ايشان از نظر فهم سياسي هم احمق حمقا بود!!!!!!!!